گروه آموزشی ای دی یو کلیپ| کلیپ های آموزشی , آموزش کامپیوتر , آموزش مدیریت و حسابداری

دانش مورد نیاز بازار کار

دراین قسمت دانش ، مهارت و تخصص مورد نیاز برای هر یک از رشته های بازار کار در ایران را مشاهده می کنید 

برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین و البته پول در آورترین رشته های کامپیوتر می باشد. برای اینکه یک برنامه نویس خوب باشید باید فکر تحلیلی و قدرت درک انتزاعیات را داشته باشید. 

نکته بعدی تکنولوژی های است که هر روز جدید و جدید تر می شود و یک برنامه نویس باید همیشه بروز باقی بماند تا بتواند از شغلش درامد خوبی داشته باشد.

برای اینکه با این شغل بیشتر آشنا شویید و تخصص های لازم برای ورود به این زمینه کاری را بدانید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا این زمینه شغلی را به تفصیل بررسی کنیم

متخصصین پایگاه داده در حالت کلی به دو قسمت تقسیم بندی می شوند ، برنامه نویس  پایگاه داده ، و سرپرست یا ادمین پایگاه داده . 

اگرچه این دو از نظر تخصص و دانش اشتراکاتی با یکدیگر دارند اما از نظر مفهومی می توان گفت برنامه نویس پایگاه داده کسی است که پایگاه داده را ایجاد و برنامه نویسی می کند و لایه پایگاه داده را برای نرم افزار آماده سازی می کند اما ادمین پایگاه داده در حقیقت کار نگهداری و پشتیبانی از پایگاه داده را انجام می دهد.

یک مدیر(ادمین پایگاه داده ) مراقب فایل های پشتیبان و نحوه سرویس دهی سرور پایگاه داده است و گاهی از امنیت پایگاه داده هم سر درمی آورد و از امنیت اطلاعات و امنیت فایل های پشتیبان گرفته شده اطمینان حاصل می کند. در مقابل یک برنامه نویس پایگاه داده ، مفاهیم پایگاه داده مانند جداول ، کوئری ها ، روابط ، استوردپروسیجر ها و … را به خوبی می شناسد و می تواند یک پایگاه داده خوب برای یک نرم افزار تحلیل و طراحی کند.

مهمترین پایگاه داده هایی که در حال حاضر بازار کار خوبی دارند به ترتیب اراکل و MS SQL SERVER است که البته بعد از این دو می توان به MY SQL نیز اشاره کرد. بویژه در بستر وب ، یا توجه به اینکه اکثر طراحان سایت از سیستم های مدیریت محتوای متن باز و رایگان استفاده می کنند ، پایگاه داده MY SQL اهمیت پیدا می کند. چرا که اکثر سیستم های مدیریت محتوای موجود در بستر اینترنت از پایگاه داده MY SQL استفاده می کنند. (البته دات نت نیوک که محصول مایکروسافت است از MS SQL SERVER استفاده می کند)

با توجه به توضیحات فوق مسیر کار افرادی که قصد ورود به بازار کاربه عنوان متخصص پایگاه داده را دارند مشخص شده است .پس برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید تا مطالب را کاملتر مطالعه کنید 

شبکه های کامپیوتری یکی از شاخه های گسترده و البته بسیار مهم و مفید در حوزه فناوری اطلاعات می باشد. انواع مدارک موجود در این حوزه و انواع تخصص ها و بحث های متنوع کمی این شاخه از فناوری اطلاعات را پیچیده کرده است. 

به عنوان مثال شاید اسامی مدارک سیسکو ،CCNA, Network+,MCSE,MCITP و … را شنیده باشید. هرکدام از این مدارک ، دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی بوده و متخصصینی که موفق به اخذ مدارک بین المللی در این شاخه از انفورماتیک شوند براحتی می توانند صاحب یک شغل پردرامد باشند.

بله ، همانطور که اشاره شد ، در صورتی که در کار شبکه متخصص باشید و یک مدرک معتبر بین المللی داشته باشید مطمئنا بیکار نخواهید ماند و به سرعت در یک سازمان یا اداره در یک موقعیت شغلی خوب استخدام می شوید.

اما در ادامه این مبحث قصد داریم تا شاخه شبکه های کامپیوتری را کمی بیشتر بررسی کرده و مدارک معتبر بین المللی را معرفی نماییم. پس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

سخت افزار یکی از رشته های خاص و همچنین با گستره باز می باشد. زمانیکه شما خودرا به عنوان متخصص سخت افزار معرفی می کنید دایره وسیعی از مهارت ها را ادعا کرده اید. 

شما متخصص سخت افزار هستید؟ چه سخت افزاری؟ سخت افزارهای کامپیوترهای شخصی؟ سخت افزارهای تجهیزات شبکه ؟ سخت افزار موبایل ؟ سخت افزار لپ تاپ ؟ سخت افزار دستگاههای چاپ و اسکن ؟ سخت افزار تلفن های سانترال ؟ سخت افزار دوربین های مداربسته ؟ ….

هر کدام از مواردی که در بالا ذکر شد دنیایی از مهارت ها و توانایی ها را شامل می شود. اما اجازه دهید یک مفهوم عامه از متخصص سخت افزار تعریف کنیم.

زمانی که شما وارد یک شرکت می شوید (حال این شرکت می تواند شرکت انفورماتیکی باشد یا یک شرکت تولیدی یا بازرگانی و یا هر شرکت دیگری) وقتی که به کارمندی متخصص سخت افزار یا مسئول سخت افزار گفته می شود در حقیقت کارمندی است که همه این کارها را انجام می دهد ، یعنی از نصب ویندوز گرفته تا تعمیرات پرینتر و کیس و موبایل کارمندها و شبکه و … را باهم انجام می دهد. 

اما آن چیزی که ما در این بخش توضیح خواهیم داد و تخصص ها و مهارت های مربوط به آن را بیان خواهیم کرد یک متخصص کاملا رسمی سخت افزار است که سعی می کنیم مدارک معتبر مربوط به این شاخه را نیز معرفی کنیم تا علاقه مندان بتوانند استفاده لازم را ببرند.پس به بخش دانش مورد نیاز برای بازار کار در رشته متخصص سخت افزار مراجعه کنید .

زمانی که صحبت از حسابداری و مالی می کنیم یک دامنه وسیعی از اطلاعات و مهارت ها را شامل می شود. اما ما همین ابتدا متذکر می شویم که هدف از این بخش از وبسایت ما این است که مهارت ها و دانش مورد نیاز یک کارشناس حسابداری را که درسش را تمام کرده و منتظر ورود به بازار کار است بیان کنیم .

به عبارت دیگر می خواهیم بدانیم وقتی یک کارشناس حسابداری ، دانشگاهش تمام شد و قصد ورود به بازار کار را دارد باید چه تخصص هایی داشته باشد. و برای این موضوع سیستم های جسابداری و مالی موجود در بازار ایران را بررسی و حتی مقایسه خواهیم کرد و سعی می کنیم یک راهنمایی جامع و مفید و البته معتبر در این زمینه برای فارغ التحصیلان رشته حسابداری تهیه کنیم. پس به بخش دانش مورد نیاز برای ورود به بازار کار در رشته حسابداری و مالی مراجعه کنید 

با توجه به اینکه درصد بسیاری از کارمندان دولت و حتی شرکت های خصوصی در تهران و شهرستان ها با عنوان کارمند اداری فعالیت می کنند ، نوشتن درباره مهارت ها و دانش مورد نیاز این دسته از شغل ها بسیار سخت است. به چند دلیل:

  • دامنه فعالیت کارمندان اداری بسیار زیاد است 
  • دامنه تخصص ها و دانش های مورد نیاز بسیار زیاد است
  • بسیاری از مهارت ها و دانشهای مورد نیاز کاملا اکتسابی است و بدون ورود به آن شغل نمی توان یاد گرفت.

بنابراین در این مورد مجبور به هستیم کمی با کلیت بیشتری موضوع را بررسی کنیم. امیدوارم این قسمت هم برای کاربران مفید باشد.

به قسمت دانش مورد نیاز برای ورود به بازار کار در حوزه کارمند اداری وارد شوید.

کارمند تدارکات با توجه به سمتی که در سازمان دارند همیشه با بازاری ها و فروشنده و با واردکنندگان اجناس و کالا ها و یا شرکت های خدماتی در ارتباط هستند و هر نیاز چه کالا و چه نیاز خدماتی را برای شرکت یا سازمان تامین می کنند.بنابراین اولین و مهمترین خصیصه ای که یک کارمند تدارکات باید داشته باشد روابط عمومی بالا است و اگر کسی در روابط عمومی و ارتباط با دیگران مشکل دارد همان اول از فکر وارد شدن به این شغل بیاید بیرون. 

اما برای کسانی که فکر می کنند می توانند در این حوزه فعالیت داشته باشند سعی می کنیم معارت ها و دانش مورد نیاز را معرفی کرده و حتی سیستم های مهم و موجود در بازار کار ایران که متخصصان تدارکات باید کار کردن با آن سیستم ها را بلد باشند را معرفی کنیم.

پس به بخش دانش و مهارت های مورد نیاز برای ورود به بازار کار رشته کارمند تدارکات وارد شوید

فروش و بازاریابی جز مشاغلی است که علاوه به مهارت و توانمندی های تکنیکال به موارد شخصیتی و روانشناسی فرد نیز بستگی زیادی دارد. کارمند یا سرپرست و یا حتی مدیر فروش باید از نظر اخلاقی ویژگی های خاصی داشته باشد که برای بعضی از کارفرماها این ویژگی ها حتی از تخصص هم بالاتر است. در این قسمت ما درباره ویژگی های اخلاقی و شخصیتی یک کارمند فروش توضیحاتی ارائه داده و سپس به تشریح تخصص های لازم برای تبدیل شده به یک کارمند ، سرپرست و یا مدیر فروش خوب توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. دقت داشته باشید که منابع معرفی شده را به دقت مطالعه فرمایید و سعی کند تخصص ها و توانایی های کامل را کسب کنید تا یک فروشنده خوب باشید.

تخصص ها و توانایی های لازم برای یک کارمند دبیرخانه شاید در ابتدا ساده و مختصر به نظر برسد و احتمالا فکر می کنید دانستن و کار کردن با بسته نرم افزاری آفیس (بویژه ورد و اکسل و اوت لوک) می تواند کار یه کارمند دبیرخانه یا بایگانی را راه بیاندازد. نمی خواهیم ادعا کنیم این تصور غلط است اما واقعیت این است که کمی باید کاملتر شود و یک سری تخصص ها و توانایی ها را باید به آن اضافه کنیم.برای مثال توانایی درک قوانین مکاتبات اداری در شرایط مختلف یکی از تخصص ها و مهارتهایی است که یک کارمند دبیرخانه و بایگان باید به آن مسلط باشد. و یا توانایی کار کردن با سیستم های اتوماسیون اداری در حد راهبری سیستم یکی دیگر از تخصص های مورد نیاز این دسته از کارمندان می باشد.(البته این مورد جای نگرانی ندارد و معمولا شرکتی که سیستم اتوماسیون اداری را در سازمان شما مستقر کرده است آموزشها و راهنمایی های کاملی در زمینه کار با سیستم به شما ارائه می دهد.) برای مطالعه بیشتر در این زمینه وارد لینک زیر شود:

مسئولین دفاتر با توجه به نوع کار و بنا به تاثیر گذاری بر روی مراجعه کنندگان معمولا از خانم ها انتخاب می شود زیرا خانم معمولا روحیه برخورد خوب و مناسب را داشته و به ظاهر مرتب خود اهمیت می دهند.(برخلاف آقایان که روحیه کمی زمخت داشته وبعضی از آنها به ظاهر خود اهمیت زیادی نمی دهند) البته این بدان معنی نیست که همیشه مسئولین دفاتر خانم هستند ، برخی سازمان ها و ادارات مسئول دفتر آقا نیز دارند. اگر بخواهیم درباره ویژگی ها و دانش مورد نیاز یک مسئول دفتر خوب اشاره کنیم باید به آن دسته از مشاغل رجوع کنیم که ویژگی های شخصیتی و اخلاقی نسبت به دانش فنی اولیت دارد. یک کارمند دبیرخانه یا یک کد نویس هیچ وقت در معرض برخورد با ارباب رجوع نمی باشد اما مسئول دفتر دائما در حال برخورد (حضوری ، تلفنی و مکاتباتی ) با سایرین است ، پس منظقی به نظر می رسد که ویژگی های اخلاقی و شخصیتی این کارمند در اولیت باشد.برای مطالعه دانش و مهارت های مورد نیاز یک مسئول دفتر موفق به لینک زیر مراجعه کنید:

دانش مورد نیاز و مهارت های لازم برای یک منشی دفتر تا حدود زیادی شباهت به دانش و مهارتهای مسئول دفتر دارد و در بسیاری از سازمان ها این دو سمت یکی است. اما از نگاه چارت سازمانی یک مسئول دفتر واقعی در واقع بالاتر از منشی بوده و اختیارات بیشتری از یک منشی دارد. بنابراین باید توانایی های فنی و ویژگی های اخلاقی وی امتیاز بالاتری نسبت به منشی باشد. در خصوص دانش مورد نیاز برای یک منشی دفتر خوب می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

یک کارمند خدماتی متاسفانه از دید بسیاری از کارمندان دارای جایگاه پایینتری از سایر کارمندان است و شاید از نظر چارت سازمانی هم اینطور به نظر بیاید اما از نظر قانونی و اخلاقی کارمند خدماتی به عنوان یک کارگر برای کارفرما محسوب شده و تمامی حق و حقوق وزارت کاری را باید در باره ایشان رعایت کرد. اما درباره دانش و مهارت های مورد نیاز برای یک کارمند خدماتی موفق باز هم باید به مشاغلی مراجعه کنیم که ویژگی های اخلاقی و رفتاری فرد در اولیت قرار دارد و حتی شاید دانش فنی خاصی مورد نیاز نباشد.(البته در برخی سازمان ها و ادارت کارمندهای خدماتی برخی کارهای انجام می دهند که نیاز به دانش و تخصص دارد ، مثال سازمانی که تمام مکاتبات داخل سازمانش را مکانیزه کرده است کارمند خدماتی اش برای درخواست مرخصی باید بتواند با سیستم یا امروزه حتی با موبایل درخواست خود را ارائه دهد. برای مطالعه دانش مورد نیاز کارمند خدماتی به لینک زیر مراجعه فرمایید.

نگهبانی و حراست دو شغل متفاوت بوده و شاید بهتر بود که به صورت مجزا بررسی شوند اما با توجه به اینکه در اکثر سازمانها تخصص ها و مهارت های این دو شغل مشترک است این دو را با در یک مطلب نوشته ایم. این دوشغل علاوه اینکه ویژگی های رفتاری و اخلاقی خاص خود را نیاز دارد ، به ویژگی ها و شاید بهتر است بگوییم توانایی های جسمی فرد نیز توجه می شود و به ویژه در مورد سازمانهای خاص که امنیتی با شبه امنیتی هستند حتما این دسته از کارمندان با دقت و با مصاحبه های چند مرحله ای انتخاب می شوند. برای مطالعه دانش و مهارت های مورد نیاز کارمند نگهبانی و حراست به لینک زیر مراجعه فرمایید.

antalya escort bayan